You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Ielādējam...

TeipošanaTeipošana ir mūsdienīga fizioterapijas metode, kas efektīvi palīdz ārstēt dažādas izcelsmes sāpes un ķermeņa diskomfortu.


Teipam ir divi uzdevumi:

  • tas palīdz muskulim strādāt vai atbrīvoties,
  • tas nostabilizē locītavu ar tādu kā korseti – stiprinātāju, tādējādi palīdzot pareizi kustēties, pareizi kustināt locītavu.


Ja nepieciešams iegūt plašāku iedarbību, var līmēt vairākus teipus vienlaikus. Līmēšanas tehnikas ir atšķirīgas, ir jāzina, kā to darīt, tāpēc teipošanu veic fizioterapeits. Liekot kinezioloģisko teipu, ir svarīgi zināt, kur un kā muskulis stiepjas, kur tas sākas, kur beidzas, kā tas strādā. Savukārt, liekot dinamisko teipu, ir svarīgi zināt, kā kustas locītava, ievērot pareizo virzienu un locītavas sviras.

Teipošanas tehnikas izvēle ir atkarīga no diagnozes, no individuālajām sūdzībām. Fizioterapeits parasti iztaujā pacientu, rūpīgi izmeklē, lai noteiktu, kā labāk uzlikt teipu. Ideāli, ja pacientam jau ir veikti kaut kādi izmeklējumi un noteikta diagnoze, tad pavisam precīzi var prognozēt labāko teipošanas veidu. Tomēr dažkārt ir grūti pielāgot īsto variantu, piemēram, plecam, ir ļoti daudz muskuļu un kustību iespēju, tāpēc ir jāizmēģina vairāki varianti, atrod piemērotāko. Vēlamo efektu var sajust jau pirmajās 5– 10 minūtēs.
      Atpakaļ