77869

PetterapijaPatterapija

Mūsu mīluļi dāvā mums beznosacījuma mīlestību un lojalitāti, neatkarīgi no mūsu izskata, vecuma un spējam. Tas nomierina un dziedē jebkura cilvēka dvēseli, bet ir īpaši svarīgi bērniem, kam ir grūtības, ierobežojumi, kuru dēļ viņi jūtas mazvērtīgāki par citiem vai vientuļi. Mājdzīvnieks palīdz pārdzīvot zaudējumus un neveiksmes un veicina attīstību.

Dzīvnieku ietekme uz bērnu ir kompleksa, gluži nemanot bērns apgūst visdažādākās prasmes, piemēram:

Tiek attīstīta empātija – bērni uztver dzīvniekus kā biedrus. Dzīvnieki ir tieši, tāpēc tos vieglāk saprast, lasīt viņu ķermeņu valodu. Šīs prasmes vēlāk tiek pielietotas arī komunikācijā ar cilvēkiem.

Iemācās rūpēties – bērns ne tikai iemācās uzņemties atbildību un rūpēties, rūpēšanas pār citiem pacel pašapziņu un palīdz justies laimīgam.

Veicina socializāciju – kopīgi rotaļājoties ar dzīvnieku, ķemmējot spalvu, barojot tiek nojauktas komunikācijas barjeras, trauksme, saskarsme ir pozitīva un jautra.

Fizisks kontakts – drošs fizisks kontakts ir ārkārtīgi svarīgs bērna normālai attīstībai. Kontakts ar dzīvnieku ir viena no šādām pieredzēm. Ir situācijas- slimnīcā, pēc vardarbības pieredzes, kad dzīvnieki var palīdzēt atgūt uzticēšanos fiziskai saskarsmei.

Mentāla stimulācija - dzīvnieku var iesaistīt apmācības procesā, mācoties runāt, lasīt, skaitīt, paust savas domas. Runājot ar dzīvnieku, stāstot par to citiem uzlabojas runas un komunikācijas prasmes, valoda kļūst skaidrāka un saprotamāka.

Motorās prasmes - smalko motoriku veicina- dzīvnieka glāstīšana, ķemmēšana, kakla siksnas sprādzēšana, frizūras veidošana; lielo motoriku- rotaļas ar dzīvnieku, bumbiņas mešana, pastaigas.

Garīgā veselība - dzīvnieka klātbūtne nomierina un uzlabo noskaņojumu.

Petterapija ir vēlama bērniem, kuriem piemīt hiperaktivitāte, problēmas koncentrēt uzmanību uz konkrētu darbību pietiekoši ilgu laiku, pabeigt iesākto uzdevumu līdz galam; bērniem ar cerebrālo paralīzi; bērniem ar autismu; bērniem ar psiholoģiskas dabas traucējumiem, kuriem ir grūtības veidot sociālos kontaktus.

Nodarbību vada sociālā pedagoģe Kristīne Zariņa kopā ar Īru seters šķirnes suni SorsiNodarbību skaits ir individuāls, ko ietekmē traucējuma veids, iemesls un smaguma pakāpe
 
      Atpakaļ
Kalendārs
Kontaktforma
  
vārds:

E-pasts:

Piezīmes:

 

Visual CAPTCHA

 

 
Personām ar funkcionāliem traucējumiem


PARTNERI

 


 

 

 

 


 Mālkalnes prospekts 3, Ogre, Ogres novads, LV 5001, Latvija

© Ogres Veselības Centrs 2021 Visas tiesības aizsargātas

Izstrādāja Websoft.lv